Lumír Aschenbrenner

Senátor Parlamentu České Republiky
Starosta Městského obvodu Plzeň 2-Slovany
Vstupte
IMAGE:

Senátor Parlamentu České Republiky

Ing. Lumír Aschenbrenner

Říká se, že město je příběh, příběh vztahující se k někomu a něčemu. Mým celoživotním příběhem je Plzeň. Zde jsem se narodil, zde jsem studoval, zde žiji a pracuji, zde jsem potkal svoji manželku, zde jsem vychovával svoji dceru. V Plzni jsem se seznámil s tisícovkami lidských příběhů, od mé první práce ve Škodovce, až po radnici v městském obvodu Slovany, kde jsem starostou od roku 1998. Za Plzeň jsem také od roku 2014 senátorem Parlamentu České republiky.

Starořecký dramatik Eurípidés napsal, že „moc, která drží města a lidi pohromadě, je čestné zachovávaní zákonů“. Proto jako starosta i senátor za Plzeň podporuji zásady svobody a demokracie, bojuji za dobré podmínky pro živnostníky i firmy, snažím se, pokud můžu, pomáhat potřebným a prosazovat i v Senátu změny, které se mohou projevit lepším životem všech.

Mám rád neotřelý humor, film, rockovou hudbu, ale i kulturu obecně, rád poznávám neobvyklá místa světa, vymýšlím a kreslím vtipy, vydal jsem dvě knihy (doufám, že vtipných) krátkých básniček. A jak jinak, jako Plzeňák, mám rád pivo.

Sjednotitel demokratických sil

Plzeň vždy na prvním místě

Bojuji za vaše zájmy na radnici na plzeňských Slovanech i v Senátu Parlamentu ČR

Podpora podnikání

Navrhuji a podporuji zákony, které zlepší podmínky pro práci živnostníků i malých firem

Jsem na straně potřebných

Na radnici i v Senátu se řídím snahou pomáhat potřebným, seniorům a lidem v nouzi

Obrana svobody

Obhajuji zásady svobody, demokracie, suverenity a svébytnosti u nás i ve světě

Děkuji všem svým voličům za jejich hlasy a za to, že vnímají skutečnou realitu. Jsem rád, že je moje práce vnímána. Děkuji své rodině, svým přátelům, všem svým podporovatelům a svému volebnímu štábu.

Dostal jsem od vás všech šanci pokračovat.

Lem

Před šesti lety jsem byl v obvodu Plzeň-město zvolen senátorem Parlamentu České republiky. Tehdy jsem učinil některé sliby, a protože v říjnu budu svůj mandát v Senátu obhajovat, je čas na skládání účtů.

 

V Senátu jsem v době svého mandátu podal pozměňovací návrhy či aktivně podpořil změny zákonů, které se bezprostředně dotýkaly života občanů Plzně. Jednalo o snižování daní, podporu živnostníků a malých firem, zavedení jednoduchého elektronického daňového přiznání, urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury, či zrušení nadbytečného zákona o omezení prodejní doby v obchodech.

Podpořil jsem v posledních měsících i smysluplné návrhy, které v době pandemie koronaviru pomáhaly občanům i firmám.

Pokud budu opět zvolen senátorem, budu dál bojovat za specifické zájmy Plzně na celostátní úrovni, například prosazováním spravedlivého rozdělení příjmů z veřejných rozpočtů.

Trvale hájím zájmy živnostníků a malých i středních firem.

Velmi důležitá je podpora rodin.

Budu navrhovat vyšší investice do projektů sloužících mladé generaci.
Zasadím se o to, aby stát lépe pečoval o seniory.

Budu vyžadovat jasné postoje politické reprezentace při hájení zásad svobody, demokracie a suverenity jak v České republice, tak v zahraničí.

Koalici pro Plzeň tvoří ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Koruna Česká, Agrární demokratická strana a podporují jí Strana soukromníků ČR, Svobodní a Klub angažovaných nestraníků.

Podporují mě

Napište mi

* Takto označené položky jsou povinné.