Bajka o české vládní koalici, březí svini a zlém vlku

Česká vláda je březí. Přestože plánovala, že nic pořádného nezplodí (počítala se schodkem 70 miliard), v roce 2016 přece jenom otěhotněla přebytkem 61,8 miliardy korun. Bude se porcovat. Až se všechny koaliční strany na té hromadě peněz ukojí, nastane druhá fáze porcování. Ta se bude jmenovat volby do Poslanecké sněmovny.

Letošní rok by pak mohl probíhat podle známé Ezopovy bajky „O březí svini a o vlku“. To březí zvíře je dnešní vládní koalice (ČSSD, lidovci, hnutí ANO) a vlkem Andrej Babiš.

Bajka je i dnes aktuální, přestože byla napsána před tisíciletími:

Svině veliká je březí, když se jí blížil čas porodu a když se vzdycháním v bolestech při porodu ležela, přišel k ní vlk, a říká: ´Sestro, nyní ti nastává březost, chci, aby jsi byla šťastná, v bezpečí a chci při tobě stát a zastat místo tvé chůvy.´

Když porozuměla nevěrné a lstivé radě březí svině, odvrhla od sebe ta falešná a lživá slova, a nasupeně řekla: ´Bratře, má březost bude bezpečnější, když odejdeš pryč. Prosím tě, aby jsi mi nechal tu čest, vynést svá prasátka sama na světlo, kvůli poctivosti matky tvé rodičky. Protože jak ve mně mnoho leží, všechno se tě bojí.´

A jak vlk odešel, byla zbavena svého břemene. Kdyby uvěřila slovům toho sobce, musela by teď býti i se svými prasaty bez lítosti zabita.

Kdo uvěří na podzim zlému vlku? A kdo bude v politickém boji zabit? Někteří členové současné vládní koalice, kteří dnes hodují na šedesátimiliardovém přebytku? To nám odhalí brzy další bajka.

Fotogalerie

Sdílejte mě!